Haberler

Bağışçımız Melahat Yılmayan'ı ölümünün 12'nci yılında anıyoruz.

"Halil Cibran Şiir Dinletisi"

resim
27.11.2019

Melahat Yılmayan Anısına "Halil Cibran Şiir Dinletisi"  programı gerçekleştirilecek.

İzmir Beyaz Nokta Gelişim Derneği ile Aktif Felsefe Güzelyalı Şubesi'nin birlikte gerçekleştireceği etkinlik, 7 Aralık Cumartesi günü saat 17:00'de İzmir Melahat Yılmayan Öğrenme Evi'nde yapılacak.

Saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

İzmir Melahat Yılmayan Öğrenme Evi
55 Sokak No:18 Güzelyalı-İzmirMelahat Yılmayan kimdir?

Melahat Yılmayan 1930 yılında Eskişehir’de doğdu. İlkokulu Eskişehir’de okudu. 1958 yılında İstanbul Şişli Çocuk Hastanesi’nde Hemşire Yardımcısı Stajyeri olarak eğitime başlamış ve 1960 yılında Hemşire Yardımcısı unvanı ile eğitimini tamamlamıştır.

İstanbul Zeynep-Kamil Hastanesi’ne hemşire olarak tayin edilmiş, kendi isteği ile 1962 yılında hemşire olarak Almanya’ya gitmiş, çalışma hayatına 1985 yılına kadar Almanya’da devam etmiştir.

1986 yılında İzmir’e yerleşen Melahat Yılmayan, 2002 yılında İzmir Beyaz Nokta® Gelişim Derneği ile tanışarak üye olmuş ve İzmir’de kendi adını taşıyan öğrenme evi binasını Beyaz Nokta® Gelişim Vakfı’na bağışlamıştır.

ÖğrEv ürünlerini ve uygulanan projeleri heyecanla takip eden Melahat Yılmayan, yapılan çalışmalara gücü yettiği ölçüde katılmış; 2006 yılında Beyaz Nokta® Gelişim Vakfı’nın “Yılın En Beyazı” ödülüne layık görülmüştür.

Sayfa başına dön!