Bulunduğunuz sayfa :

Ana Sayfa >> Projelerimiz >> KİGEP

KİGEP

KiGeP Nedir?

Öğrenmeyi Öğrenmek İçin KiGeP

Beyaz Nokta® Gelişim Vakfı’nın başlattığı Kişisel Gelişim Platformu (KiGeP), toplumsal bir projedir. Bu projenin amacı : Kişinin kendini ve potansiyellerini daha iyi tanıması, doğru hedefler belirleyerek,  bilgi ve becerilerini bu hedefler doğrultusunda nasıl geliştirebileceğini araştırması, sorunlarına çözüm üretebilmesidir. Sonuç olarak, sorun çözme yeteneğini geliştiren birey kendi yaşamına ve çevresine olumlu katkılar sağlayacaktır.  

KiGeP, bireyin ve çevresinin oluşturduğu yapay duvarlar ile daralan yaşam alanlarını  genişletebilmesi için ışık tutuyor, öğrenmeyi öğrenmenin yollarını gösteriyor. Beyaz Nokta® Gelişim Vakfı bu amaçla açtığı KiGeP merkezinde, moderatör eşliğinde etkileşimli öğrenme oturumları düzenleyerek, mentor desteği sağlayarak, görsel ve bilgisayar destekli öğrenme kaynakları yardımıyla  çeşitli iletişim ve paylaşım imkanları sunuyor.

KİGEP’in amacı ve sunduğu imkanlar, sorun çözme kabiliyetini geliştirmek isteyen kişilerin hedeflerine ulaşmak konusunda destekleyici olacağı için  KİGEP projesine katılmalarını öneririz.      

Kim Uyguluyor?

Beyaz Nokta® Gelişim Vakfı, bireylerin düşünme biçim ve kalitesini yükseltmeyi hedefleyerek, tasarım yeteneğini ve “Sorun Çözme Kabiliyeti”ni artırarak toplumun nitelik dokusunu geliştirmek için çalışmalar yapan bir sivil toplum kuruluşudur. Vakfın bu amaçla hazırladığı ve yürüttüğü projelerden biri de KiGeP‘tir. KiGeP, kâr amacı olmayan toplumsal bir projedir.

KiGeP kimler İçindir?

KiGeP, üniversite öğrencileri ile üniversite mezunu olup halen bir işte çalışmayan gençlere yöneliktir.

Proje İle İlgili Haberler

Aşağıdaki listeden, proje ile ilgili haberlere ulaşabilirsiniz.

Proje İnternet Adresi
İnternet Grupları