Beyaz Nokta Gelişim Vakfı Logo
GELİŞMİŞ, ÇAĞDAŞ BİR TÜRKİYE İÇİN DAHA YÜKSEK SORUN ÇÖZME KABİLİYETİ
BEYAZ BÜLTEN

Sayı: 105 / Ekim 2017


 Bizden Haberler/Duyurular

Kavram Mutfağı


Düşüncelerin ifade edilebilmesi ve kastedildiği biçimde anlaşılabilmesi için kullanılan sözcükler -özellikle de soyut kavramları ifade edenler- üzerinde genel bir uzlaşı olmadığı gibi bu bir sorun olarak da algılanmamaktadır. Karşılıklı yazışma ve/ya söyleşmeler sırasında bu uzlaşmazlık fark edildiğinde taraflar, kendi tanımlarını ileri sürmekte ve doğru (ve ortak) tanımın bu olması gerektiğini savunmaktadırlar.

Çalışma, bu amaçla bir deneme amacını taşıyor. Üzerinde uzlaşı bulunmadığı tahmin edilen kimi kavramlar için editör tarafından bir öneride bulunulup, sonrasında zenginleştirici katkılara açılması öngörülüyor. Buradaki "zenginleştirme" terimi ile kastedilen, önerinin esasının korunup, esasa yönelik olmayan "süsleme"lerin yapılması olmayıp, esasa yönelik katkılara da açık olduğudur.

Kavram Mutfağı'na http://www.beyaznokta.org.tr/projelerimiz_kavram linkinden ulaşabilirsiniz.


 Bizden Haberler/Duyurular

Türkonfed Yönetim Kurulu Toplantısı’na Katılım

Bölgesel ve sektörel iş dünyası temsil örgütlerinin çatı kuruluşu olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), gönüllülük esasına göre kurulmuş bağımsız bir sivil toplum kuruluşudur. Çatısı altında 25 federasyon, 190 dernek üzerinden 24.100 iş insanı ve 40 bine yakın şirket yer alan TÜRKONFED’in 20 Ekim’de yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda “Siyasal ve Ekonomik Gündem Değerlendirmesi” ile konuşmacı olarak BNGV Yönetim Kurulu Üyesi Tınaz Titiz davetli olarak katılmıştır.


 Basında Beyaz® Nokta

Türker Ertük’ün 28 Ekim tarihli yazısı: Osmanlı niçin yok oldu?

Makalenin tamamını okumak için http://odatv.com/osmanli-nicin-yok-oldu-2810171200.html linkine tıklayınız.


 Bağış Bülteni

Beyaz Nokta® Gelişim Vakfı Ekim 2017 Ayı Bağış Bülteni

Beyaz Nokta® Gelişim Vakfı olarak destekçilerimizden aldığımız güçle bugün, dünden daha güçlü olarak Türkiye'nin Sorun Çözme kabiliyetini geliştirmek için projeler üretiyoruz.

Ekim 2017 Beyaz Nokta® Gelişim Vakfı Bağışçıları:
Faruk Ekinci,
Hande Ramazanoğulları,
Gül Güldamar Altıkulaç,
Yasemin Arslan,
Serkan Bayır,
Good Work İletişim Danışmanlığı AŞ.,
Rafet Giray Ürek,
Şahin Girişen,
Emrah Akcan,
Toprak Gökhan Bağlar,
Cemil Tekinöz,
Atilla Cem Aksu,
Canan Tüylü,
Emre Ökesli.


 Web Sitemizden

Canı sıkılan öğrencilerin ders kitaplarına çizdiği 10 dahice eser

Hepimiz yaşamışızdır. Bazen bir ders o kadar sonsuz ve bitmek bilmez gelir ki insana, kendinizi eğlendirmek için bir şeyler yapmaktan başka çare bulamazsınız.

Öğrenciler tarafından ders kitaplarında yaratılan dahice çizimlere http://beyaznokta.org.tr/oku.php?id=757 linkinden ulaşabilirsiniz.